KONST / Litografier / Litografi 7954354
nr 795 4354
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Litografi, Pierre Olofsson (1921-1996), 26x70, signerad, motivets mått: 29x20
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 3 december 2012
kl 19:28:08
700 kr
800 kr
1.800 kr
1.300 kr
1.600 kr
2.000 kr
2.000 kr
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson